از بین بردن لکه ادرار حیوانات


امروزه نگهداری از حیوانات خانگی ، مخصوصا سگ یا گربه در بین مردم محبوب شده است.یکی از شایع ترین مشکلات نگهداری از حیوانات خانگی ، ادرار یا مدفوع آن ها روی فرش و یا مبل است. امروز ما قصد داریم روش های تمیز کردن لکه ادرار حیوانات از روی فرش را بررسی کنیم.
اگر از محل دقیق لکه اطلاع ندارید یا در طول روز پیدا کردن آن برای شما دشوار است، چراغ ها را خاموش کنید. در این صورت یافتن لکه برایتان آسان تر می شود.
همچنین لازم است بدانید که این لکه‌ها، اگر در معرض نور فرابنفش قرار بگیرند، به سرعت نمایان میشوند! پس اگر احیانا یک لامپ ماوراء‌بنفش در دسترس دارید از آن برای پیدا کردن محل لکه‌ها استفاده کنید.
مواد مورد نیاز جهت پاک سازی:
حوله سفید و تمیز
آب اکسیژنه ۳ درصد
مایع ظرفشویی
آب سرد
سرکه سفید
اسپری کننده
دستورالعمل:
۱. قبل از اینکه لکه روی سطح فرش خشک شود، حوله تمیز را به آرامی روی سطح مورد نظر فشار دهید تا کثیفی درحد امکان جذب حوله شود. برای لکه های خشک شده، آب اکسیژنه را به سطح مورد نظر اسپری کنید و منتظر بمانید تا خشک شود.
۲. در این مرحله ¾ قاشقِ چایخوریِ مایع ظرفشویی را را با ۲ پیمانه آب سرد مخلوط کنید و محلول بدست آمده را روی لکه بریزید. پس از گذشت ۲ دقیقه، با حوله سفید لکه را پاک کنید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا حوله دیگر قابلیت پاک کردن لکه را نداشته باشد.

۳. محدوده را با اب شست وشو داده و با حوله آن را بسایید. این مرحله، بسته به شدت لکه، نیاز به تکرارِ چندباره دارد.
سطح را به حجم زیادی از سرکه آغشته کنید و اجازه دهید سرکه محدوده را کاملا خیس کند.
نکته: آب اکسیژنه را با سرکه مخلوط نکنید! مخلوط این دو ماده اسیدی به نام « پراستیک اسید» میسازد که خورنده است و میتواند به شما آسیب برساند. راه حل بی خطر، این است که تا خشک شدن آب اکسیژنه صبر کنید و سپس سرکه را اضافه کنید.
۴. بعد از اینکه سرکه خشک شد، آب اکسیژنه را تا زمانی که لکه کاملا خیس شود، به سطح اسپری کنید. صبر کنید تا محدوده خشک شود.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

سفارش آنلاین